polski    
english       szkoła
  aktualności
  o szkole
  o patronie
  osiągnięcia
  sport
  kalendarz imprez
  sekretariat
  biblioteka
  pedagog
  muzyczna
   piwnica

   kadra szkoły
  dyrektor szkoły
  nauczyciele
  parlament ucz...
  uczniowie
  absolwenci
   informacje o...
  planie lekcji
  konsultacjach
  naborze
  imprezach
  wydarzeniach
  konkursach
   galeria
  imprezy (346)
  szkoła (19)
   żory
  urząd miasta
  żory dla was
  mok w żorach
  wirtualne żory
  mosir w żorach
   z innej beczki
  esej (3)
  wiersze (3)
  wywiady (5)
   inne
  ustaw jako star...
  dodaj do ulubio...
  site map
  autorzy
   projekty

 
projekt "PARTNERZY W NAUCE"

 

"Partnerzy w nauce" - III LO
   "ORLIK 2012"

 
Harmonogram udostępniania
kompleksu "Orlik 2012"

 
 
 
 


wstęp

III Liceum Ogólnokształcące

im. Zbigniewa Herberta


os. im. gen. Władysława Sikorskiego

44-240 Żory, poczta: Żory

tel. 601165548

e-mail: zs3zory@op.pl

STRONA ARCHIWALNA- NOWA STRONA

zs3zory.aplus.pl
ogłoszenia!!!

"Partnerzy w nauce"

Od stycznia 2009 r. Szkoła została zakwalifikowana do trzyletniego projektu "Partnerzy w nauce" realizowanego we współpracy z Uniwersytetem Śląskim. Projekt współfinansowanym jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt trwał będzie trzy lata i skierowany jest do uczniów, którzy we wrześniu 2009 roku rozpoczną edukację w naszej szkole. Działania przewidziane dla uczniów:

W szkole powstanie Szkolna Filia Uniwersyteckiego Towarzystwa Naukowego z trzema sekcjami problemowymi:

* Naukowo-techniczna (ze szczególnym uwzględnieniem łączenia elementów matematyki, fizyki i biologii), opiekun - B. Kajzerek
* Informatyczna, - opiekun M. Pawłowska
* Przedsiębiorczości. - opiekun R. Tetla
Filie Uniwersyteckiego Towarzystwa Naukowego tworzyć będą zespoły uczniów pracujących metodą projektową nad ciekawymi zagadnieniami naukowo-technicznymi. Wybrane tematy będą łączyły obszarowo matematykę, fizykę i biologię z elementami wykorzystania nowoczesnych technologii informacyjnych. Każda Filia zostanie wyposażona w nowoczesne materiały do prowadzenia eksperymentów, badań i realizacji projektów o charakterze naukowym.Zapraszamy do udziału w projekcie uczniów naszej szkoły !!!
aktualności szkolne

2 listopad 2009 roku

Nowa strona internetowa Zespołu Szkół


    Od 2 listopada działa nowa strona internetowa. Zapraszamy na www.zs3zory.aplus.pl
    autor: SB

< - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - >
22 października 2009 roku

Warsztaty teatralne    Wyalienowany neandertalczyk usatysfakcjonował rozentuzjazmowanego paleontologa, a strzelec Strzałkowski wystrzelił nie celując i strzaskał gałąź nie ustrzeliwszy cietrzewia drzemiącego w dżdżysty dzień na drzewie.
Z takimi trudnościami musieli zmagać się uczniowie klasy IIc na drugich warsztatach teatralnych, prowadzonych przez Panów Adama Radosza i Michała Skibę z Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach.
Podczas tych zajęć uczniowie mogli dowiedzieć się, jak oddychać przeponą, krzyczeć nie nadwyrężając strun głosowych, jak rozgrzewać swój aparat mowy i w jaki sposób wypowiadać samogłoski. Uczestnicy warsztatów musieli zmierzyć się z trudnymi do wymówienia frazami lub zdaniami.
Końcowa część została poświęcona na wybór, zapamiętywanie i interpretowanie tekstów. W efekcie każda z pięciu grup musiała wyrapować krótki fragment "Pana Tadeusza". To było ciekawe i zabawne doświadczenie!
Kolejne warsztaty zaplanowane są na listopad.
    autor: Izabela Szymańska

< - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - >
16 października 2009 roku

Spotkanie autorskie z Elżbietą Dzikowską


    Dnia 16. października klasa 1 c pod opieką pani Edyty Smyczek uczestniczyła w spotkaniu autorskim z pisarką i podróżniczką Elżbietą Dzikowską. Spotkanie odbyło się w Czytelni Głównej Biblioteki Centralnej na oś. Pawlikowskigo. Pani Elżbieta okazała się wspaniałą, otwartą i zawsze uśmiechniętą kobietą.Z pasją i wielkim poczuciem humoru opowiadała o swoim barwnym życiu, przygodach i podróżach u boku swojego męża, znanego podróżnika - Tony`ego Halika. Elżbieta Dzikowska pisze obecnie książki o podróżach po Polsce. Na zakończenie spotkania pani Elżbieta rozdawała autografy i pozowała do zdjęć (m.in. z nami!).
Po spotkaniu klasa korzystając z okazji zwiedziła wszystkie działy biblioteki oraz zgłębiała tajniki katalogów bibliotecznych!
    autor: mgr Edyta Smyczek

< - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - >
16 października 2009 roku

Wybory do SU...


    W dniu 15 października zostały przeprowadzone wybory uzupełniające do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie, którzy kandydowali to młodzież klas pierwszych i byli to: Ewelina Nolewajka, Monika Kacprzak, Romina Szala, Katarzyn Nowak, Kamil Kubicki, Adam Stawicki, Michał Ciemięga.
W wyborach wzięło udział 112 uczniów naszej szkoły, co stanowi 59 % ogółu licealistów. Najwięcej głosów zdobył Kamil Kubicki (33 gł.), następnie Katarzyna Nowak (20 gł.) Adam Stawicki (20 gł.), Monika Kacprzak (16 gł.), Romina Szala ( 8 gł.)
Serdecznie gratulujemy tym uczniom dostania się do SU !! Mamy nadzieję, że uczniowie Ci będą godnie reprezentować ogół uczniów szkoły i aktywnie zaangażują się w działania związane z współdecydowaniem w kwestiach ważnych dla szkoły.
    autor: mgr Agnieszka Fajkier

< - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - >
8 października 2009 roku

Osobliwości świata fizyki...


    28 września klasy 1b i 2b uczestniczyły w zajęciach "Osobliwości Świata Fizyki" , które odbywały się w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. Wykłady składały się z trzech części: "Na skrzydłach fizyki", "Światłem malowane" i "Rezonanse". Po pokazach uczniowie zwiedzali wystawę interaktywną "Wielki Zderzacz Hadronów- jak to działa". Wszystkim pokazy bardzo się podobały, co rokuje nadzieje na częstsze wyjazdy na tego typu zajęcia.
    autor: mgr Marta Pawłowska

< - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - >
1... << poprzednia | następna >>

 
 
 studia


Uniwersytet Śląski


Politechnika Śląska


Uniwersytet Jagielloński


Politechnika Wrocławska


Politechnika Krakowska

 warte uwagi


Matura Servis


CKE
 Rankingi


Współzawodnictwo klas
 Zastępstwa!


Zastępstwa
lekcje odwołane!
 Podręczniki!


Podręczniki
rok szkolny 2009/10!
 
 

III Liceum Ogólnokształcące im. Z. Herberta, os. im. gen. Wł. Sikorskiego, 44-244 Żory, tel. (032) 435 36 55

desing by irooo
©opyright 2003 - 2007 III LO Żory
All Rights Reserved