:: szkoła ::

44-240 Żory, poczta: Żory

e-mail: zs3zory@op.pl

ogłoszenia!!!

"Aktywny w szkole aktywny w życiu"

Gimnazjum Nr 3 w Zespole Szkół nr 3 w Żorach jako jedyne w naszym mieście zakwalifikowało się do projektu "Aktywny w szkole - aktywny w życiu". Jest to projekt realizowany przez Uniwersytet Śląski, a współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego realizacja będzie trwała od listopada 2008r do października 2012r . Głównym celem projektu jest kształtowanie kompetencji kluczowych w uczeniu się matematyki, fizyki, biologii, przedsiębiorczości i informatyki. Celem dodatkowym jest promocja indywidualnych talentów, zwiększenie poziomu motywacji do dalszej edukacji i rozwijanie własnych zainteresowań, a także stworzenie warunków do wymiany doświadczeń i prezentacji własnych dokonań dydaktycznych nauczycieli i uczniów z różnych regionów i środowisk. Projekt jest realizowany w czterech sąsiednich województwach (śląskim, opolskim, małopolskim i łódzkim). Bierze w nim udział 40 uczniów, a zajęcia są adresowanie zarówno do ucznia zdolnego jak i mającego trudności w nauce. Dla każdej grupy uczestników zaplanowano zajęcia o różnej specyfice. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Każda szkoła będzie posiadała swojego opiekuna naukowego, pracownika naukowego Uniwersytetu Śląskiego.

ZAPRASZAMY UCZNIÓW DO UDZIAŁU W PROJEKCIE!!!

aktualności szkolne

2 listopad 2009 roku

Nowa strona internetowa Zespołu Szkół

Zapraszamy na nową stronę internetową Zespołu Szkół http://www.zs3zory.aplus.pl
    autor: SB

AKCJA "ZAKRĘTKA"!!!

Zapraszamy do udziału w akcji , która jest organizowana przez Duszpasterstwo Harcerzy Archidiecezji Katowickiej. Polega na zbieraniu plastikowych zakrętek po napojach. Dochód ze sprzedaży zakrętek przeznaczony będzie na misje w Brazylii. Akcja potrwa do maja 2010r. Zakrętki można przynosić do p. J. Ryba.. Za zebrane nakrętki klasy otrzymają punkty w systemie motywowania. Więcej informacji na stronie:http://www.slaska.zhp.pl/czuwaj/wychowaniaduchowego.
Liczy się każda zakrętka, nie musisz jej wyrzucać, ona może pomóc!!!

ZBIÓRKA MAKULATURY!!!

Nasza szkoła ponownie przyłączyła się do akcji: Zbieramy makulaturę-oszczędzamy lasy. Organizatorem jest firma Stena SP. Z.O.O. Zważoną makulaturę można przynosić do opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Akcja potrwa do końca maja. Za zebraną makulaturę klasy otrzymają punkty w systemie motywowania.

KONKURS!!!

Dnia 20 października w Gimnazjum w Rybniku odbył się REGIONALNY KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II. Naszą szkołę reprezentował dwuosobowy zespół w składzie: Zuzanna Skorupka kl. 3c i Karolina Stańko kl. 1a. Dziewczyny zajęły 2 miejsce. Gratulujemy.

14 października 2009 roku

Otrzęsiny 2009!!!

Dnia 14.10.2009r. odbyły się otrzęsiny klas I. Po zaliczeniu 8 konkurencji zmagania otrzęsinowe zakończyły sie zwyciestwem klasy 1a. Gratulujemy. Otrzęsiny przygotowali uczniowie klasy 2b.
    autor: SB

1... << poprzednia | następna >>