:: szkoła ::

"Aktywny w szkole
aktywny w życiu" - strona projektu-G3

aktualności sportowe

Wydarzenia sportowe w naszym gimnazjum:

Biegli po puchary!!!

W piątek, 02.10.2009r, na stadionie MOSiR Żory, odbyła się kolejna edycja Żorskiego Biegu Jesiennego. W imprezie zorganizowanej przez Szkolny Związek Sportowy oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wystartowały reprezentacje ośmiu szkół podstawowych i pięciu szkół gimnazjalnych. Łącznie w imprezie wzięło udział ok. 400-450 osób. Gimnazjaliści brali udział w 6-osobowych sztafetach- dziewczęta na dystansie 800m a chłopcy 1500m. Reprezentacja naszej szkoły odniosła podczas tych zawodów duże sukcesy. Drużyna chłopców zajęła II miejsce, natomiast dziewczęta stanęły na najwyższym podium, zajmując I miejsce. Dodatkową nagrodą dla nich jest możliwość reprezentowania Żor w zawodach na szczeblu rejonowym, które odbędą się w Rybniku Zwycięzcy otrzymali z rąk wiceprezydenta Wojciecha Kałuży puchary. Uczniowie reprezentujący szkołę w zawodach to:

Drużyna dziewcząt:
Natalia Pawłowska 1a
Karolina Bugaj 1b
Daria Justka 1c
Aleksandra Barańska 1c
Magdalena Dyszlewska 2a
Karolina Kądziołka 2a
Katarzyna Swoboda 3b

Drużyna chłopców:
Janeta Paweł 3a
Mikulski Paweł 3c
Kowalski Bartek 3a
Biskup Paweł 3c
Jurand Rajpert 3c
Kasz Robert 2a
Grodzki Michał 1c
Sarnicki Jakub 1c
Zawodnikom GRATULUJEMY!!!

Jesteśmy najlepsi!!!

W Mistrzostwach Żor Szkół Gimnazjalnych w Piłce Ręcznej, które odbyły się w dniu 11.03.2009r nasza reprezentacja w składzie (Bobusia M - 3a, Buchalik D -3a, Matysiak K -3a, Kondrak M - 3a, Dzierżyński K - 3c, Pawełkiewicz B- 3c Ciemięga M - 3c, Grzegorzyca Ł - 3c, Siedlok M -2a, Jankowski B - 2c, Pszonak W -1b, Wiczkowski M - 1a) zdobyła I miejsce w turnieju pokonując wszystkich przeciwników, z którymi przyszło jej się zmierzyć. Zawodnikom GRATULUJEMY!!!

NOWOROCZNY INTEGRACYJNY TURNIEJ SPORTOWY

Dnia 14.01.2009r. odbył się Noworoczny Turniej Sportowy, w którym udział wzięli uczniowie klas VI SP-15 w Żorach oraz uczniowie klas I naszego gimnazjum. Celem sportowej imprezy była integracja dzieci z różnych szkół poprzez wspólną zabawę i sportową rywalizację oraz popularyzowanie aktywnych form wypoczynku i promowanie zdrowego stylu życia. Podczas spotkania rozegrany został towarzyski mecz siatkówki chłopców a dziewczyny rywalizowały ze sobą w grze drużynowej "Dwa Ognie". Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Sukcesy w tenisie stołowym!!!

W Miejskich Zawodach Tenisa Stołowego Uczniów Szkół Gimnazjalnych rozegranych w dn. 09 stycznia 2009 nasi uczniowie odnieśli znaczące sukcesy. W kategorii chłopców Łukasz Janeta zajął I miejsce W kategorii - dziewcząt III miejsce wywalczyła drużyna naszego gimnazjum Gratulujemy!!!!

Nasze koszykarki na podium!!!

25 listopada na Hali Sportowej MOSIR Żory odbyły się Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych koszykówce dziewcząt, organizatorem zawodów było Gimnazjum Nr 5. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie :

1. Klaudia Kawka
2. Karina Imielska
3. Teresa Paździor
4. Izabela Żywicka
5. Eliza Koc
6. Edyta Szuter
7. Małgorzata Śmietana
8. Katarzyna Najberg
9. Agnieszka Kulczyka
10. Natalia Makowska
11. Weronika Jach
12. Basia Kochanowicz

Dziewczęta rozegrały dwa mecze o wyjście z grupy : G-3 ; G-8 wynik 18:0G-3; G-1 wynik 2:3 W półfinale rozegrały mecz G-3; G-4 wynik 2:4W finałowym meczu o III miejsce rozegrały mecz z G-1 wynik G-3; G-1 7:0 Najwięcej punktów zdobyła w naszej drużynie Małgorzata Śmietana.
Dziękujemy i gratulujemy naszym zawodniczkom III miejsca w zawodach.

Żorski Bieg Jesienny

Dnia 02.10.2008r. na stadionie MOSIR - u odbył się ,, Żorski Bieg Jesienny". W zawodach rywalizowało 7 żorskich gimnazjów. Każda szkoła wystawiła sztafetę dziewcząt ( 6x 800m) i sztafetę chłopców ( 6x1000m).
Naszą sztafetę dziewcząt reprezentowały:
1. Natalia Makowska IIIC
2. Klaudia Kawka IIIB
3. Agnieszka Kulczycka IIIB
4. Ewelina Grodzka IIIA
5. Karina Imielska IIIB
6. Katarzyna Swoboda IIB

SZTAFETA DZIEWCZĄT ZAJĘŁA III MIEJSCE

Sztafetę chłopców reprezentowali: :

1. Paweł Biskup IIC
2. Jurand Rajpert IIC
3. Adrian Stajer IB
4. Dawid Gardzisz IIIB
5. Tomasz ŚMIEŁOWSKI IIIC
6. Paweł Janeta IIA

SZTAFETA CHŁOPCÓW ZAJĘŁA IV MIEJSCE

Wszyscy nasi zawodnicy wykazali duże zaangażowanie podczas zawodów sportowych. Gratulujemy im osiągniętego sukcesu!

Otwórz/pobierz archiwum-plik doc

:: tytuły ::