aktywny w życiu" - strona projektu-G3

aktualności sportowe

Wydarzenia sportowe w naszym gimnazjum:

Biegli po puchary!!!

W piątek, 02.10.2009r, na stadionie MOSiR Żory, odbyła się kolejna edycja Żorskiego Biegu Jesiennego. W imprezie zorganizowanej przez Szkolny Związek Sportowy oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wystartowały reprezentacje ośmiu szkół podstawowych i pięciu szkół gimnazjalnych. Łącznie w imprezie wzięło udział ok. 400-450 osób. Gimnazjaliści brali udział w 6-osobowych sztafetach- dziewczęta na dystansie 800m a chłopcy 1500m. Reprezentacja naszej szkoły odniosła podczas tych zawodów duże sukcesy. Drużyna chłopców zajęła II miejsce, natomiast dziewczęta stanęły na najwyższym podium, zajmując I miejsce. Dodatkową nagrodą dla nich jest możliwość reprezentowania Żor w zawodach na szczeblu rejonowym, które odbędą się w Rybniku Zwycięzcy otrzymali z rąk wiceprezydenta Wojciecha Kałuży puchary. Uczniowie reprezentujący szkołę w zawodach to:

Jesteśmy najlepsi!!!

W Mistrzostwach Żor Szkół Gimnazjalnych w Piłce Ręcznej, które odbyły się w dniu 11.03.2009r nasza reprezentacja w składzie (Bobusia M - 3a, Buchalik D -3a, Matysiak K -3a, Kondrak M - 3a, Dzierżyński K - 3c, Pawełkiewicz B- 3c Ciemięga M - 3c, Grzegorzyca Ł - 3c, Siedlok M -2a, Jankowski B - 2c, Pszonak W -1b, Wiczkowski M - 1a) zdobyła I miejsce w turnieju pokonując wszystkich przeciwników, z którymi przyszło jej się zmierzyć. Zawodnikom GRATULUJEMY!!!

NOWOROCZNY INTEGRACYJNY TURNIEJ SPORTOWY

Dnia 14.01.2009r. odbył się Noworoczny Turniej Sportowy, w którym udział wzięli uczniowie klas VI SP-15 w Żorach oraz uczniowie klas I naszego gimnazjum. Celem sportowej imprezy była integracja dzieci z różnych szkół poprzez wspólną zabawę i sportową rywalizację oraz popularyzowanie aktywnych form wypoczynku i promowanie zdrowego stylu życia. Podczas spotkania rozegrany został towarzyski mecz siatkówki chłopców a dziewczyny rywalizowały ze sobą w grze drużynowej "Dwa Ognie". Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Sukcesy w tenisie stołowym!!!

W Miejskich Zawodach Tenisa Stołowego Uczniów Szkół Gimnazjalnych rozegranych w dn. 09 stycznia 2009 nasi uczniowie odnieśli znaczące sukcesy. W kategorii chłopców Łukasz Janeta zajął I miejsce W kategorii - dziewcząt III miejsce wywalczyła drużyna naszego gimnazjum Gratulujemy!!!!

Nasze koszykarki na podium!!!

25 listopada na Hali Sportowej MOSIR Żory odbyły się Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych koszykówce dziewcząt, organizatorem zawodów było Gimnazjum Nr 5. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie :