GIM3 Żory - Aktywny w szkole aktywny w życiu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
bieżące prace-przedsiębiorczość

Wody mineralne i źródlane.

Drukuj PDF

Jaką wodę można kupić w naszych sklepach i jaki ona ma wpływ na nasz organizm?

Postanowiliśmy to sprawdzić gromadząc etykiety z różnych wód. Okazało się, że na półkach sklepowych jest duży asortyment wód zamknietych najczęściej w plastikowych butelkach. My znaleźlismy wody: źródlane, niskozmineralizowane, średniozmineralizowane, wysokozmineralizowane, smakowe i lecznicze.

Nasza rada:

WYBIERAJĄC WODĘ W SKLEPIE, BARDZIEJ PRZYGLĄDAJMY SIĘ ETYKIETOM, NIŻ REKLAMOM I NAZWOM!!!!!

 

Dlaczego warto jeść ryby?

Drukuj PDF

Odpowiedzi na to pytanie szukalismy na zajęciach w dniu 14.12.2010r.

Wiemy już, że na świecie żyje ponad 20 tysięcy gatunków ryb, ale kulinarnie wykorzystuje się tylko niewielką ich część.W polskich wodach żyje około 85 gatunków , spośród których poławia sie tylko połowę.Mięso ryb ma różnorodne kształty i barwy. Ryby można gotować, dusić, wędzić, marynować, piec, suszyć i jeśc na surowo. Są źródłem łatwo przyswajalnego białka, witaminy D oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3, niezbędnych do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania mózgu. Ich spożycie sprzyja profilaktyce przeciwko nadciśnieniu, miażdżycy i innym chorobom układu krążenia. Mimo wysokiej wartości odżywczej spożycie ryb w naszym kraju w ciągu roku wynosi tylko 13 kg na 1 mieszkańca. To mało w porównaniu z innymi krajami europejskimi.

Dlaczego tak jest?

My na zajęciach postanowiliśmy policzyć koszty przygotowania potraw rybnych i mięsnych.Okazało się ,że koszt obiadu rybnego jest znacznie wyższy od popularnego kotleta schabowego. Chyba wysoka cena ryb jest przeszkodą w ich częstym spożywaniu.

Święta Bożego Narodzenia są tym okresem, kiedy wzrasta spożycie ryb, zwłaszcza karpia. Polacy w tym roku kupią około 18 tysięcy ton tej ryby. My prześledziliśmy proces hodowli "króla " wigilijnego stołu. Wiemy też, czy różnią się  karpiowe stawy hodowlane od pstrągowych i jakie są limity połowowe na Bałtyku przyznane Polsce przez UE.

Wszystkich zachęcamy do jedzenia potraw rybnych.

 

Młodzieżowe Biuro Pracy w Żorach

Drukuj PDF

Dnia 30.11.2010r. odwiedziliśmy Młodzieżowe Biuro Pracy w Żorach. Wiemy już jak działa takie biuro i jakie informacje o rynku pracy możemy w nim uzyskać.Większość z nas mogła się tam zarejestrować wypełniając odpowiednią ankietę.W ten sposób mamy uprawnienia do korzystania z ofert pracy pozyskanych przez biuro.

WIEMY, GDZIE SZUKAC PRACY NA WAKACJE!!!

 

Wycieczka do sklepu zoologicznego.

Drukuj PDF

Dnia 23.11.2010r. wybraliśmy się na wycieczkę do sklepu zoologicznego TROPIKARIUM. Właściciel sklepu przekazał nam dużo wiedzy na temat hodowli ryb akwariowych. Nas interesowała też hodowla gadów. Bez większego strachu trzymaliśmy w rękach duże węże.

TAKI SKLEP TO DOBRY SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES.

 

 


Strona 1 z 6

Logowanie

Sonda