GIM3 Żory - Aktywny w szkole aktywny w życiu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności

Wycieczka do Nowego Sącza

Drukuj PDF

Sprawozdanie z wycieczki do Nowego Sącza

W dniach 16-18.04.2011r. byliśmy na 3-dniowej wycieczce w Nowym Sączu i okolicach. Razem z nami jechali uczniowie z gimnazjum nr 5  w Czerwionce-Leszczynach. Punktualnie o godz. 8:00 w sobotę wyjechaliśmy spod szkoły w kierunku Nowego Sącza. Podróż piętrowym autobusem była udana. Po pięciu godzinach podróży byliśmy już w Muszynie. Tam po krótkiej „wspinaczce” pod górkę z ciężkimi walizkami dotarliśmy do Ośrodka Wypoczynkowego  „Szczyt”. Po zakwaterowaniu się i dobrym obiedzie pojechaliśmy do Krynicy Zdrój. Zwiedziliśmy Muzeum Nikifora i pijalnię wód leczniczych. Niektórzy z nas odważyli się spróbować wody „Zuber”, „Jan” i „Słotwinka”. W drugim dniu wycieczki zwiedziliśmy Miasteczko Galicyjskie i Skansen Regionalny. Tam każdy z nas mógł zrobić sobie pisankę malowaną woskiem pszczelim i barwioną w różnych farbach. Okazało się, że malowanie tą techniką wcale nie jest takie proste. Niektórzy  z nas mieli okazję opowiedzieć o swoich artystycznych wrażeniach w wywiadzie dla telewizji regionalnej w Nowym Sączu.

Więcej…
 

Festiwal Nauki

Drukuj PDF

W dniu 1 marca 2011 roku odbył się w naszej szkole kolejny Festiwal Nauki. Uczniowie biorący udział w projekcie zaprezentowali społeczności szkolnej swoje dokonania. Obyły się prezentacje wód mineralnych z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, quiz "Świadomy konsument" oraz zapoznano uczniów i nauczycieli z akwarystyka. Zdjęcia  w galerii

 

Wycieczka

Drukuj PDF

W dniach 16-18.04 uczestnicy projektu "Aktywny w szkole - aktywny w życiu" wyjeżdżają na wycieczkę do Nowego Sącza. Dokładny termin wyjazdu będzie podany w terminie późniejszym.

Plan wycieczki:

1 dzień

Przyjazd do ośrodka, zakwaterowanie i obiad.

Krynica Zdrój: spacer po mieście, Muzeum Zabawek "Bajka ", Muzeum Nikifora, pijalnia wód.

Kolacja 

2 dzień

Śniadanie + suchy prowiant

Nowy i Stary Sącz - Miasteczko Galicyjskie, zwiedzanie Domu Gotyckiego, Galeria Marii Ritter i Starych Wnętrz Mieszczańskich, Dawna Synagoga, czas wolny

Obiadokolacja

Czas na realizację zadań wynikających z projektu

Możliwość spaceru wieczornego

3 dzień

Śniadanie  + suchy prowiant

Ścieżka edukacyjna w Pasiece "BARĆ"

1. Kościół (cerkiew - czasownia), 2. Skansen Uli 3. Pasieka 4. Pawilon Pasieczny (możliwość robienia świeczek) 5. Sklep Pasieczny - własne miody 6. Kawiarnia Piaseczna - degustacja miodów i innych.

Obiad

Wyjazd w drogę powrotną

Powrót do szkoły w zależności od odległości

 

Kolejność zwiedzania ustala kierownik wycieczki 

 

Warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej

Drukuj PDF

 

30 listopada, uczestnicy projektu „Aktywny w szkole, aktywny w życiu” wraz z nauczycielką biologii przeprowadzili warsztaty dla uczniów klasy 6b Szkoły Podstawowej nr 15 w Żorach.

Celem warsztatów było udowodnienie, że akwarium, jako hodowlę szkolną, można wykorzystać do celów dydaktycznych. W trakcie zajęć została przedstawiona prezentacja multimedialna, a  także  zaprezentowano ćwiczenia i zadania, jakie można wykonywać na lekcji, mając do dyspozycji właśnie akwarium. Uczniowie mogli między innymi zbadać:

- w jaki sposób ryby poszczególnych stref zbiornika wodnego przystosowały się do życia w swoim środowisku;

- w jaki sposób  budowa ciała ryby przystosowuje te zwierzęta to życia w środowisku wodnym;

- rodzaje mikroorganizmów wodnych;

- zależność prowadzącą od rośliny wodnej do budowy komórki roślinnej.

Uczestnikom warsztatów szczególnie spodobała się praca z mikroskopami, wykonywanie przestrzennego modelu komórki roślinnej, a także łowienie konkretnych gatunków ryb, w celu dokładnej ich obserwacji.

Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali bardzo interesujące postery, które zabrali do zaprezentowania w swojej szkole.

 

 

 

Z wizytą w sklepie zoologicznym TROPIKARIUM

Drukuj PDF

We wtorek  23 listopada, uczestnicy projektu „Aktywny w szkole, aktywny w życiu” wraz z opiekunami wybrali się z wizytą do sklepu zoologicznego TROPIKARIUM.

Celem wizyty było przede wszystkim poszerzenie wiedzy z zakresu hodowli ryb akwariowych. Uczniowie zadawali właścicielowi sklepu, p. Ryszardowi Kubikowi, bardzo wiele pytań związanych z utrzymywaniem szkolnego akwarium.

Uczestnicy projektu dowiedzieli się nie tylko, jakie warunki należy spełnić, aby akwarium sprawnie funkcjonowało i cieszyło nasze oko, ale także mogli poznać gady hodowane przez właścicieli TROPIKARIUM. Wiele uczniów bez strachu trzymało w rękach ogromne dusiciele...

 


Strona 2 z 7

Logowanie

Sonda